Fiverr özellikle reklamlarında ve firma tanıtımlarında vurgulamak istediği geçici iş modeli, evden özgür çalışma rahatlığı, ekonomik özgürlük gibi kavramlara değinir.

Nedir bu Fiverr ?

Şu anda Fiverr’da yaklaşık 3 milyon hizmetin 5$’dan, 500$’a kadar değişen fiyatlarla satışta olduğunu söyleyebiliriz.

Freelance çalışanların dünyada en çok tercih ettiği sitelerin başında geliyor.

Fiverr Shai Wininger ve Micha Kaufman tarafından 2009 yılında İsrail – Tel Aviv’de kuruldu. Kurucuların aklındaki şey tamamen dijital hizmetlerin satışı yapılacak bir marketti ve bunu dünyaya yaydılar. Özellikle içerik yazıları, çeviri, grafik tasarım, video prodüksiyon, programlama, yazılım gibi hizmetlerin çok popüler olduğunu görebilirsiniz. Her bir 5$ bir GIG olarak tanımlanır, örneğin bir satış yapacaksınız 100$’ a bir logo yaptınız 20 GIG teklif etmeniz gerekir.

İnternetten Para Kazanma Teknikleri

Fiverr özellikle reklamlarında ve firma tanıtımlarında vurgulamak istediği geçici iş modeli, evden özgür çalışma rahatlığı, ekonomik özgürlük gibi kavramlara değinir.

Fiverr’ın Misyonu Ne Olabilir ?

Özellikle Freelance ek gelir kazanmaktan öte, küçük bir firma, orta ölçekli bir firma veya büyük takımların çalışabileceği bir yer olduğunu vurgular.

En Popüler İş Örnekleri

Size örnek olması için en popüler olanlardan birkaç hizmet modeli örneği tanıtayım.

“harika bir kartvizit tasarımı” – “kariyer danışmanlığı hizmeti ve özgeçmiş tasarımı” – “HTML kodlarınızdaki sorunları çözüyorum” – “javascript ve JQuery ve CSS hatalarınızı çözüyorum” – “Video prodüksiyon işlerinizi yapıyorum” – “İngilizce – Türkçe çevirilerinizi yapıyorum” gibi başlıklarla girerseniz satış yapmanız çok yüksek olasılıkta.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Profillerde mesajlara geri dönüşler, işleri düzgün bitirebilme oranı, müşteri yıldızları, yorumları, başarıyla bitirilen işler, dünyanın hangi ülkesine iş yapıldığı detaylı şekilde görülür. Örneğin bir profil mesajlara 1-2 gün bekletip dönüş yaparsa “response rate” şeklinde olan dönüş oranı % 50 nin altlarına düşecektir.

İnternetten Para Kazanma Fikri Hayal mi?

Bazı profillerde kuyrukta bekleyen onlarca müşterisi olduğunu görebilirsiniz.Tek yapmanız gereken güzel bir iletişim, zamanında proje teslimi. Ondan sonra ne mi olacak ? Global anlamda dünya üzerinde network sahibi olacaksınız. Avrupa, ABD, Afrika, Kanada, Asya’dan birçok insan tanıma fırsatınız ve network yapma imkanınız olacak. Üstelik artık Türkiye’deki IT sektörünün ucuz iş gücü olmayacak, ve döviz bazlı kazanç elde ederek emeğinizin gerçek hakkını alacaksınız.

Freelance ve Outsource Proje Bazlı İş Modeli

Çağımız artık özellikle IT sektöründe uzaktan çalışmanın oldukça popüler olduğu bir dönem yaşıyor. Bir çok yazılımcı, grafik tasarımcı, web tasarımcıonline projelerini home-ofis yürütüyor. Globalleşen dünyada her hangi bir yerdeki bir kişi sizin bir şekilde müşteriniz olabiliyor. Üstelik kriz mi oldu, Dolar mı fırladı, hükümet mi değişecek, darbe mi olacak gibi dertleriniz de olmayacak. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlardan soyutlanarak çalışabilir hatta uzun bir zaman sonra ben piştim artık dediğinizde işinizi komple yurt dışına da taşıyabilirsiniz.

Ben 1016 $ olan kazanç bakiyemin ekran görüntüsünü paylaşarak belki size ilham vermiş olurum. Zaman kaybetmeden üye olmak ve internetten para kazanma dünyasına adım atmak için bu linki takip edebilirsiniz.

internetten para kazanma teknikleri

Ongun Akay
Digital Marketing Consultant
www.ongunakay.com