İnternet Marketing sektörü Türkiye’de çok yeni. O yüzden bu sektörde asgari ücrete çalışan bile var.  Türkiye’de bu işi yapanların emeğinin karşılığını alamadığı çok açık ve nettir. 

Ortalama Maaşlar

Belediyede ya da kamuda en düşük maaş 3.750 lira, en yüksek maaş 5.750 lira. Asgari ücret 1300 lira. Özel sektörde bir çalışan 2500 lira kazansın ortalama.. Şimdi hepsinin ortalaması, günlük 50 lira ile 150 lira arası gelir dağılımı demek oluyor. Saatlik olarak ise 5 lira ile 20 lira arası bir gelir demek oluyor.

Global Çalışarak Saatlik Ücret Modeline Geçin

İnternet Marketing sektöründe gelir modelleri ülkelere göre değişiklik gösterir.

Şimdi işin diğer matematik boyutuna geçelim. Saati 20$ (en kötü ihtimal) çalışan global dünya standartlarında bir iş yaptınız. Ne eder 60 lira (en kötü ihtimal) saatlik gelir. Günlük 500 lira, aylık 15.000 lira eder. Noldu, doktor, pilot gibi en iyi meslek gruplarının maaşını bile geçtiniz. Global çalışmak her bakımdan daha mantıklı daha karlı. ABD, Avrupa, Avustralya, Kanada gibi gelişmiş ülkelerin dışında bir ülkedeysen ucuz işçi olursun başka bir şey olamazsın.

Make-Money-Online-2016-540x405

Ya ucuz işçi olmamak için gelişmiş ülkelerin standartlarında çalışacaksın. Ya da ucuz işçi olacaksın tercih senin. Hepimizin bir emeği var emeğinin değeri var. Bu emeğin bedelini belirleyen biziz. Bu emeği olabilecek en pahalı en kıymetli şekilde satın ki, en yüksek düzeyde geliriniz olsun… ve asla asla sizi sömürmelerine, köleleri olarak görmelerine izin vermeyin. Kendinize iyi bakın, emeğinizin kıymetini bilin.. Bol kazançlar..