Online İtibar Yönetimi Danışmanlığı

İtibar Zedeleyici Olumsuz İçerikleri Hukuki Süreçler ile Tamamen Kaldırıyoruz.

Online İtibar Yönetimi Nedir?

Google dan içerik kaldırılmasını istediğiniz durumlar olabilir. Eğer şahsınıza iftira mahiyetinde olan haberler arama sonuçlarında çıkıyorsa benimle iletişime geçebilirsiniz.

Google'a hakkınızda yürütülen karalama kampanyasını şikayet edebilir ve kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Banka hesabı numaranız veya elle atılmış imzanızın görseli gibi hassas kişisel bilgilerinizin Google arama sonuçlarından kaldırılması için Google'a istekte bulunabilirsiniz.

Google Hangi Bilgileri Kaldırır?

Google'ın kaldırdığı bilgiler hakkında bilgi edinmek için İçerik Kaldırma Politikalarımızı inceleyin.

Bir fotoğrafı, profil bağlantısını veya web sayfasını Google Arama sonuçlarından kaldırmak istiyorsanız genellikle web sitesinin sahibinden (web yöneticisi) bu bilgileri kaldırmasını istemeniz gerekir.

Neden Web Yöneticisiyle Bağlantı Kurmalıyız

Google, siteyi veya görseli arama sonuçlarından silse bile web sayfası varlığını sürdürür ve sitenin URL'si, sosyal medya paylaşımları veya diğer arama motorları aracılığıyla bulunabilir. Bu nedenle, en iyi seçeneğiniz, sayfayı tamamen kaldırabilme olanağına sahip olan web yöneticisiyle bağlantı kurmaktır.

Bir fotoğraf veya bilgi Google arama sonuçlarında görünüyorsa bu, söz konusu bilginin İnternet'te bulunduğu anlamına gelir, Google'ın bunu uygun bulduğu anlamına gelmez.

İçerik Kaldırma Politikaları

Dünyadaki tüm bilgileri düzenlemek ve bunları evrensel olarak erişilebilir hale getirmek isteriz, ancak Arama'dan içerik kaldırdığımız bazı durumlar da söz konusudur.

Yasal Kaldırmalar

Arama sonuçlarındaki içerik şunları barındırırsa söz konusu içerik kaldırılır

  • İçinde çocukların bulunduğu cinsel içeriğin açık tasviri
  • Ayrıca, Dijital Binyıl Telif Hakkı kapsamına giren telif hakkı bildirimleri gibi geçerli yasal istekleri uygun bularak ilgili içeriği kaldırıyoruz.
  • Kişisel bilgiler

İletişim Formu